Εκτύπωση | Μέγεθος Κειμένου μείωση μεγέθους μείωση μεγέθους
Το πρώτο βήμα του Ολυμπιονίκη για την Γ’ Εθνική
Αθλητικά ( 25/05/2011 23:59 )    δήμος: Αρχαίας Ολυμπίας
Διαβάστε σχετικά άρθρα

Η ομάδα της Αρχαίας Ολυμπίας επικράτησε με σκορ 63-62 της Απολλωνιάδας μέσα στην Πάτρα, γεγονός που σημαίνει ότι με νίκη την Κυριακή θα πανηγυρίσει την...

...κατάκτηση του πρωταθλήματος, συνεπώς και την άνοδο στην Γ’ Εθνική. Το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι με την ομάδα του Γιάννη Ελευθεριάδη να ανεβάζει στροφές στα δύο τελευταία και κρίσιμα δεκάλεπτα της αναμέτρησης.

Οι Πατρινοί βρέθηκαν μπροστά στο σκορ στο α’ ημίχρονο, όμως στα τελευταία λεπτά η ηλειακή ομάδα ανέτρεψε το παιχνίδι, πήρε ένα μικρό προβάδισμα, το οποίο κράτησε μέχρι και τη λήξη του αγώνα.

Πλέον ο Ολυμπιονίκης είναι φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, ενώ το ματς της Κυριακής έπειτα απ’ την σημερινή νίκη αποκτά μεγαλύτερο ενδιαφέρον για τους Ηλείους φιλάθλους, οι οποίοι με νίκη της αγαπημένης τους ομάδας θα πανηγυρίσουν την άνοδο του συλλόγου στη Γ’ Εθνική.

Τα δεκάλεπτα: 20-16, 37-35, 48-50, 62-63

Απολλωνιάδα: Σωτηρόπουλος 9 (1), Τσιρώνης 4, Ρεκούτης Ν., Παπακώστας 3, Ρεκούτης Σ, Χατζηκάλφας 18 (4), Αδαμόπουλος 2, Μπέκος 18 (2), Τσιχλιάς 8.

Ολυμπιονίκης: Σακελλαρίου 3 (1), Οικονόμου 5 (1), Λαμπρόπουλος 4, Τζαμάκος 12 (1), Παπαγιάννης 12 (3), Μανώλης 14, Συναδινός 13 (2).