Εκτύπωση | Μέγεθος Κειμένου μείωση μεγέθους μείωση μεγέθους
“Τρίποντο” φινάλε για Πανηλειακό
Αθλητικά ( 08/05/2011 22:15 )    δήμος: Πύργου
Διαβάστε σχετικά άρθρα

Ο Πανηλειακός ολοκλήρωσε με νίκη το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, αφού κέρδισε στο Δημοτικό στάδιο του Πύργου την Ρόδο με σκορ 2-1.

Οι “ερυθρόλευκοι” τα πήγαν πολύ καλά πετυχαίνοντας δύο γκολ σε διάστημα ενός λεπτού (!) γεγονός το οποίο εντυπωσίασε τους πάντες, τουλάχιστον όσους βρέθηκαν στο γήπεδο για να χειροκροτήσουν τον Πανηλειακό στο τελευταίο του παιχνίδι.

Στο 51’ ο Γιάννης Σωτηρόπουλος έπειτα από όμορφη πάσα του Σάκη Σωτηρόπουλου άνοιξε το σκορ σε 1-0 και στο αμέσως επόμενο λεπτό, ο Φάνης Λαμπρογεώργος έγραψε το 2-0 με πέναλτι (χέρι εντός περιοχής του Κεφαλούκου ο οποίος αποβλήθηκε αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες). Στην επόμενη φάση και στο 54’ η Ρόδος μείωσε σε 2-1 με σκόρερ τον Γήττα.

Οι συνθέσεις

Πανηλειακός: Θεοδωρακόπουλος, Αντωνίου, Αντωνόπουλος, Κοτσώνης, Θωνιάτης, Μπράβος, Σωτηρόπουλος Ι. (83' Τσουκαλάς), Λαμπρογεώργος, Σωτηρόπουλος Δ.(78' Παπαγεωργίου, λ.τ. 88' Αργυρόπουλος), Νικολόπουλος, Κολόκας.

Ρόδος: Σουμουλίδης, Καντιμοίρης Σταμ.(70' Μπιμπίρης), Ανωγειανάκης, Σκαρλάτος, Καραγιαννίδης, Κεφαλούκος, Γήττας (87' Παπαδημήτρης), Μαραγκουδάκης, Καντιμοίρης Γεωρ., Τσιφλίδης (λ.τ. 46' Παπαδόπουλος), Κακλαμάνος.