Εκτύπωση | Μέγεθος Κειμένου μείωση μεγέθους μείωση μεγέθους
Αναμενόμενη ήττα απΆ τον Φοίνικα
Αθλητικά ( 09/04/2011 23:15 )    δήμος: Ήλιδας
Διαβάστε σχετικά άρθρα

Ο Κόροιβος ηττήθηκε σήμερα στη Σύρο με 3-0 σκορ απΆ την τοπική ομάδα του Φοίνικα και πλέον βλέπει το ματς με τον Γαλαξία ως τελικό.

Η ηλειακή ομάδα αγωνίστηκε δίχως τους τραυματίες: Καραγκιόζη, Αλεξίου, Αναστασίου και Μαδούρα. Ο Κόροιβος για να παραμείνει στην κατηγορία απαιτείται να κερδίσει τον Γαλαξία το επόμενο Σάββατο στην Αμαλιάδα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι στη θέση του πασαδόρου αγωνίστηκε ο 16χρονος Σταύρος Παναγιωτάρας, ενώ άλλο ένα νέο πρόσωπο στο ρόστερ των “μπλε” ήταν ο κεντρικός παίκτης Γιάννης Ασημακόπουλος.

Ο Φοίνικας ήταν καλύτερος στο 1ο σετ κι αυτό είχε ως αποτέλεσμα να επικρατήσει άνετα με σκορ 25-19. Τα εναπομείναντα σετ της αναμέτρησης μπορούν να χαρακτηριστούν ως “τυπική διαδικασία” για τους γηπεδούχους, οι οποίοι ήταν ανώτεροι απΆ τους φιλοξενούμενους κι αυτό φάνηκε απΆ το τελικό σκορ.

Τα σετ ήταν: 25-19, 25-16, 25-13