Αθλητικά - Ποδόσφαιρο
Εκτύπωση | Μέγεθος Κειμένου μείωση μεγέθους μείωση μεγέθους
Όλα τα αποτελέσματα των τοπικών πρωταθλημάτων
Αθλητικά ( 21/03/2011 08:57 )    δήμος:
Όλα τα αποτελέσματα των τοπικών πρωταθλημάτων
Διαβάστε σχετικά άρθρα

Καμία αλλαγή δεν υπήρξε στον βαθμολογικό πίνακα στην Α’ κατηγορία, αφού οι πρωτοπόροι του πρωταθλήματος συνέχισαν με νίκες.

Στην Α2’ κατηγορία ο Αργοναύτης παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ στους ομίλους της Β’ και της Γ’ κατηγορίας είχαμε εκπλήξεις σε κάποια παιχνίδια. Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες…

 

 


Α’ κατηγορία

Αποτελέσματα
Ηλειακός - Χειμαδιό 4-0
Δόξα - Βαρβάσαινα 3-0
Δάφνη – Προοδευτική 1-0
Στρέφι – Ξενοφών 1-3
Αλφειός – Μαγούλα 0-5
ΠΑΟΒ – Ήφαιστος 5-3
Κάστρο – Λαμπέτι 0-3 α.α

 

 

Βαθμολογία (σε 26 αγώνες)
Πανόπουλο 66
ΠΑΟΒ 64
Δάφνη 56
Δόξα 54
Λαμπέτι 51
Μαγούλα 44
Ηλειακός 44
Ξενοφών 42
Ήφαιστος 37
Αίας 34
Προοδευτική 34
Χειμαδιό 29
Βαρβάσαινα 24
Αλφειός 10
Στρέφι 4
Κάστρο 0


Επόμενη αγωνιστική
Βαρβάσαινα – Ήφαιστος
Αίας – Δόξα
Μαγούλα – ΠΑΟΒ
Ξενοφών –Πανόπουλο
Χειμαδιό – Στρέφι
Προοδευτική – Κάστρο
Δάφνη – Ηλειακός

 


Α2’ κατηγορία

Αποτελέσματα
Ερμής – Νίκη 2-4
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός 0-1
Παλαιοχώρι- Σκουροχώρι 3-1
Αργοναύτης- Χάβαρι 6-1
Ηλειακός - ΑΕΚ 1-1
Πανωλενιακός – Αχιλλέας 3-4
Δουνέικα – Αμπελών 8-0
Πέλοπας – Πελόπιο 3-0 α.α


Βαθμολογία (σε 26 αγώνες)

Αργοναύτης 57
Αχιλλέας 57
ΑΕΚ 53
Ολυμπιακός 50
Νίκη 50
ΠΑΟΚ  48
Πέλοπας 42
Παλαιοχώρι 41
Σκουροχώρι 41
Χάβαρι 33
Πανωλενιακός 32
Ηλειακός 29
Δουνέικα 29
Ερμής 26
Αμπελώνας 6
Πελόπιο 0



Επόμενη αγωνιστική
Ολυμπιακός - Χάβαρι
Πελόπιο – ΠΑΟΚ
Αμπελών – Αργοναύτης
Αχιλλέας – Πέλοπας
ΑΕΚ  – Δουνέικα
Νίκη- Πανωλενιακός
Σκουροχώρι – Ηλειακός
Παλαιοχώρι – Ερμής

 

Β΄ κατηγορία

Αποτελέσματα – 1ος όμιλος
Ενιπέας- Πήγασος 2-1
Ηρακλής - Αγ. Γεώργιος 0-2
Θύελλα – Ωλενιακός 8-3
Θρίαμβος – Χελιδόνια 1-3
Δόξα – Μυρτιά 2-1
Νέδας – Λάνθι 2-1
Μακρίσια – Καλλίκωμο 4-2
Αλφειονίδα – Ν. Φιγαλεία 2-0


Αποτελέσματα – 2ος όμιλος
Γεράκι – Αετός 1-0
Καβάσιλα – Αγ. Μαύρα 1-1
Εθνικός – Μυρσιναϊκός 1-2
Πηνεία – ΑΠΟΚ  0-2
Άρης – Αμπελόκαμπος 1-1
Ξυλοκέρα – Κέντρο 1-0
Φίλιππος – Ιονικός 1-2
Καπελέτο – ΑΕΜ 0-3 α.α




Βαθμολογία – 1ος όμιλος
Αλφειονίδα 60
Θύελλα 53
Καλλίκωμο 47
Χελιδόνια 44
Νέδας 40
Αγ.  Γεώργιος 39
Ωλενιακός 36
Λάνθι  35
Μυρτιά 34
Δόξα 34
Ν. Φιγαλεία 32
Θρίαμβος 31
Ηρακλής 26
Ενιπέας 26
Πήγασος 24
Μακρίσια 24



Βαθμολογία – 2ος  όμιλος

Κέντρο 56
ΑΠΟΚ  56
Άρης 52
Αμπελόκαμπος 51
Δόξα 42
Μυρσιναϊκός 40
Ιονικός 37
Αετός 35
Γεράκι 34
ΑΕΜ 34
Καβάσιλα 33
Ξυλοκέρα 32
Εθνικός 23
Φίλιππος 18
Πηνεία 17
Καπελέτο 0

 

Γ’ κατηγορία

Αποτελέσματα – 1ος όμιλος
Κόκκινη Θύελλα – Α.Ο. Μαγούλας  2-2
Πρόοδος – Α.Ε.Ν. Ζαχάρως  0-3
Κεραυνός Βρίνας – Α.Ο. Ανδρίτσαινας  2-1
Α.Ο. Κουτσοχέρα – Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου  5-3


Αποτελέσματα – 2ος όμιλος

Κένταυρος – Απόλλων Γαστούνης   5-1
Ηρακλής Ρουπακίου – Ν. Κόροιβος Κατσαρού  1-3
Ν.Ατρόμητος Λαστείκων – Λέοντες Αμαλιάδας  3-2
Θύελλα – Ελπίδα Βαρθολομιού   5-0
Αναγέννηση Κορυφής – Αναγέννηση Αμαλιάδας  3-4

Εκτύπωση